-
Bugün : 18 Haziran 2024       


Anasayfa

Haberler

Dosyalar

Yazilar

Ziyaretci Defteri

Resimler

Videolar

Forum

Kullanıcı : Şifre : Güvenlik :004603 Hatırla : Gizli :

  Yozgat Birlik Beraberlik Dünyası Forum || Genel
   Her yeniliğe hemen atlamayın

| Word belgesi olarak kaydet

YOZGATLI
[Genel sorumlu]Mesaj sayısı : 173
Giriş sayısı : 955
Konu puanı : 0  Toplam P : 6
Konuya Puan ver
Üye bilgileri

Yeni cihazları hemen almak iyi bir fikir mi?

Eğer siz de "imkanım olsa iPhone 5S'i kuyrukta beklerdim" diyorsanız, önce bu yazımızı okuyun!

Yeni telefonları, tabletleri ve elektronik cihazları çıkar çıkmaz alanlardansanız, "erken benimseyen" tüketici sınıfına giriyorsunuz. iPhone 5S'teki parmak izi tarayıcısını, 42 megapiksellik Nokia Lumia ve diğer yenilikçi fikirler başınızı döndürmeye yetiyor.
 
Ancak durun, acele etmeniz, bir cihaza herkesten önce sahip olmanız o kadar da iyi bir fikir olmayabilir. Bir sonraki büyük yeniliğe herkesten önce sahip olma konusunda inatçıysanız, aşağıdaki 5 maddeyi göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Yüksek fiyatlar

Teknoloji durmaksızın gelişiyor ve yeni, daha iyi cihazlar durmaksızın piyasaya sürülüyor. Bu ise bugün 1.000 TL'ye piyasaya sürülen bir cihazın fiyatının seneye 1.500 TL'ye yükselmesinin neredeyse imkansız olduğu anlamına geliyor. Aksine birkaç ay sonra bugün 2.000 TL'ye satılan telefonun fiyatı birkaç ay sonra 100 TL düşebilir.
 
Bunun anlamı, erken satın aldığınız ürün için en yüksek fiyatı ödediğiniz. Yani aslında ödediğiniz paranın bir bölümü, ona herkesten önce sahip olmanın maliyeti. Ürünü bir iki ay sonra daha ucuza almanız, onu değiştirmeyecek.

Değer kaybı garanti

Elektronik cihazlar çok hızlı değer kaybettiklerinden, sadece maksimum ücreti ödemekle kalmıyorsunuz. Cihazınızı satmak isterseniz, ona verdiğiniz aynı paraya satma imkanınız yok gibi.

Uyumluluk sorunları

Yeni teknolojilerin sunduğu yenilikler, onları daha hızlı, daha esnek ve çok daha iyi hale getiriyor olabilir. Ancak bu gelişmeler, bazı uyum sorunlarına veya kullanımda rahatsızlıklara da yol açabilir. Bazı nadir durumlarda cihazınızı kullanmak mümkün bile olmayabilir. Örneğin HDMI ilk çıktığında yeni bir porta ihtiyaç duyuyordu ve birçok monitör onu desteklemiyordu. HDMI uyumu için birçok donanımınızı yükseltmeniz gerekiyordu.
 
Erken satın alanlar, bu tür durumlarda sahip oldukları yeni teknolojinin diğer ürünler tarafından benimsenmesini beklemek veya daha kötüsü ummak zorundalar. Geriye yönelik uyum sizi kurtarabilir, ancak bu her zaman mümkün olmayabilir.

Kusurlu ürün ihtimali daha yüksek

Çıkar çıkmaz satın aldığınız bir cihazda sorunlara rastlama ihtimaliniz daha yüksek. Biraz bekleyip büyük sorunların oluşup oluşmadığını bekleyen tüketiciler ise daha güvendeler.

Pazarlama taktiğine kurban gitmeyin

Pazarlama, ürünleri tanıtmada çok önemli bir güç ve onları olduklarından çok daha iyi gösterebilir. Herhangi bir konuda, bir bilgisayar oyunu, film, teknolojik cihaz konusunda böyle bir durum başınıza geldiyse ne demek istediğimizi anlıyorsunuzdur. Kısacası ürünün reklamları, onun size gerçekte sunacakları konusundaki beklentilerinizi çok yükseltebilir. Sonuç olarak elinize geçen cihazın size sağladığı, sizin için tatmin edici olmayabilir.

yozgat haber


--------------------
...
26.10.2013 12:27:18
                    Facebook'ta Paylaş                    

     

Foruma Açılan son 5 konu & Benzer konular
Açan
Forum istatistikleri
Her yeniliğe hemen atlamayın..
YOZGATLI
Forumdaki 13 Kategoride 46 Forum var, Bu forumlara açılan 207 Konuya 31 Cevap yazıldı..
Üye :  Misafir : 3 Toplam : 3 Rekor : 87 kişi 11.01.2023 11:34:09
Aktif Üyeler Aktif üye yok..
Genel Sorumlu - Yönetici - Forum Yöneticisi - Editör - VIP Üye
İyiki Doğdunuz Nice yıllara.. Bugün Doğan yok!

YOZGAT 2007 © Copyright yozgatli.org
YOZGAT © 2007 Aspsitem YOZGATLI
Bu sayfa: 0,19 saniyede yorumlandı.